niedziela, 17 listopada 2013

noc, a nocą gdy nie śpię...

gdy nie śpię to...patrzę. mam szeroko otwarte oczy. na nic mrużenie, zamykanie powiek, tarcie piąstkami, liczenie baranów. po prostu nie śpię. za to jutro będę nie do życia.

cytacik na dziś? ależ bardzo proszę. 
"Nadzieja jest czasem tak wielka, że nie można jej znieść."  Leonie Swann


Białystok, marzec 2011

poniedziałek, 11 listopada 2013

dzień niepodległości

dziś mam tylko jedną myśl: 
ktoś walczył i zwyciężył mimo wszystko po to, bym ja, dziś i teraz, mogła spokojnie wracać późnym wieczorem do domu, swojego własnego domu, nucąc pod nosem piosenkę w języku polskim, nie rozglądając się ze strachem w oczach za siebie, wciągając w płuca wraz ze świeżym powietrzem zapach placków jabłkowych napływający w nozdrza z jakiegoś otwartego okna.
i jedno słowo kołacze się po sercu: dziękuję. że żyję w wolnej Polsce.



piątek, 8 listopada 2013

replay

dzisiaj w zasadzie niewiele ze mnie jest...i tylko śpiewam sobie te kilka wersów, bo wleciały pod czaszkę i nie bardzo chcą wylecieć. Bobby the unicorn. standardowo, człowiek młodszy ode mnie a takie rzeczy robi. no cóż, trzeba się przyzwyczaić.

tak jak woda czasem zmieniam swój stan,
nie patrz na mnie krzywo tak
jak wszystkie duże drzewa skazy mam





środa, 6 listopada 2013

paskocząstki

"pokrój to na paskocząstki",tak właśnie rzekł kumpel, który ostatnio w domu mym robił mi osobiście pizzę. to tak gwoli wyjaśnienia tytułu. 
ale tytuł ten jest chyba dobry na mój obecny czas - wszędzie paskocząstki, drobniaczki, kawałeczki, cząsteczki i drobiazgi. 
i co najważniejsze - nie jest mi z tym źle. składam sobie to wszystko spokojnie do całości.


Lublin, grudzień 2011